Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 708960
Kurum Adı : Ziya Paşa Ortaokulu
Telefon : 4424512404
Faks : 4424514230
WEB Adresi : http://ispirziyapasa.meb.k12.tr
Adres : Yukarı mah. Sağlık sok. 25900 İspir/ERZURUM

VİZYON
Bütün öğrencilerimizi ilgi ve istidatlarına göre uygun akademik veya mesleki ortaöğretim kurumlarına yönlendirerek kendi ilgi ve istidatlarına uygun birer meslek sahibi olmalarına ve ülkelerine hayırlı hizmetler sunmalarına, mutlu olmalarını sağlamak. Bütün öğrencilerimizin öncelikli vatandaşlık görevlerini bilen, seve seve yerine getire, haklarının ve sorumluluklarının farkında olan, okuyan, düşünen, araştıran ve sorgulayan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak.

MİSYON
Neden varız sorusunun yanıtıdır misyon. Biz Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen üretim gücüne sahip, girişimci kişiliği olan, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş, demokratik, hoşgörülü, işbirliği içerisinde çalışan, sağlıklı, iletişim kurabilen, araştırıcı, ufku geniş, bütün organizasyonlarda işbirliği yapabilen, boş zamanlarını değerlendiren, gelişen teknolojik araştırmaları yakından takip edebilen sportif ve sanat yönü güçlü bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21. yy. gelişen koşullarına yanıt verecek beceriler kazandırmak için varız. Öğrencilerin öğrenmesi ilk önceliktir. Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır. Hepimiz karşılıklı sorumluluklar alır, verimli bir şekilde çalışırız. Biz birbirimize ve kendimize güveniriz. Farklılıklarımızın farkındayız. Bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz. Biz farklıyız. Yetenekli enerjik, coşkulu, üretkeniz.

BAŞARILAR
2013 yılında SBS sınavındaki kazanan öğrenciler Okul Türü Öğrenci Sayısı Fen Liseleri 3 Sosyal Bilimler Lisesi 2 Anadolu Öğretmen Liseleri 3 Anadolu Lisesi 29 Sağlık Meslek Lisesi 9 Atl. Ve Eml. 11 Anadolu İmam Hatip Lisesi 8 Ticaret Lisesi 3 Turizm Otelcilik Lisesi 1 Parasız Yatılı ve Bursluluk 9

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Kalorifer
Öğretim Şekli : Normal
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-16:20
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : Yok

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe Merkezine 200 m, İl merkezine 141 km mesafededir.
Ulaşım :
Yerleşim Yeri Bilgisi : İlçe merkezinde